×
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÖZEL REHBERLİ TURLAR Özel İstanbul Turları İstanbul Yürüyüş Turları Günlük Turlar Türkiye Turları Özel Yat Turları Diğer İstanbul Turları VIP HAVALİMANI TRANSFER İstanbul Havalimanı Transferi Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer KVKK İLETİŞİM ENGLISH
X
BYVIPTRAVEL WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
by vip travel özel rehberli istanbul turları, vip istanbul havalimanı transfer

DİĞER İSTANBUL TURLARI

İstanbul Aktarma Turları

Varış noktanıza gidene kadar İstanbul'u gezmek ve metropolün tadını çıkarmak için birkaç saatiniz varsa BYVIPTRAVEL ekibi, İstanbul Aktarma Turları ile size harika bir İstanbul deneyimi yaşatmaya hazır.

Zaman çizelgenize bağlı olarak, üzerinde adınızın yazılı olduğu tabelayla güler yüzlü sürücülerimiz tarafından havaalanında karşılanacaksınız. Şoförlerimiz rehberinizle tanışmanız için sizi şehir merkezine götürecek. Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve hatta Kapalı Çarşı'yı görmek için İstanbul Aktarmalı Turu, İstanbul'un Eski Şehri'nden başlayacak. Yürüyüşümüze, keyifli Türk Kahvesi veya çayını tadacağınız yerel bir restorandaki tipik bir Türk Yemeği ile ara vereceğiz. Daha sonra İstanbul Aktarmalı Turu'nun son durağı olan Pera'ya devam edeceğiz. Tur bitiminde rehberiniz sizi VIP aracımıza götürecek ve aktarmalı uçuşunuz için ister otelinize isterseniz havalimanına döneceksiniz.

Bağlantı uçuşlarında bagajınızın ana varış noktanıza kadar tüm yol boyunca kontrol edileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle tur sırasında çantalarınızı taşımayacaksınız ancak çantalarınızı toplamanız gerekiyorsa aracımız özel turlarımızda çantalarınızı güvende tutmak için yeterli alana sahip olacaktır.

Özel Türk Gösterisi

Otelinizden veya yolcu gemisi limanından alınacaksınız. Geleneksel bir ortamda müzik ve dans gösterileri eşliğinde Türk mutfağından leziz yemekleriyle keyifli bir akşam geçireceğiniz restorana doğru manzaralı bir gece sürüşü yaşayacaksınız. Çeşitli Türk müziği aletleri ve tipik bir halk orkestrası eşliğinde, Türk ve Anadolu folklorunun geleneklerini yansıtan oryantal dans gösterilerini izleyeceksiniz. Özel Türk Gösterisi turumuz bittiğinde otelinize veya yolcu gemisi limanına dönüş yapacaksınız.

Özel Türk Gösterisi turuna dahil hizmetler:

Otelden veya yolcu gemisi limanından ayrılış.

Özel gösteri ve akşam yemeği.

2 yerli alkollü içki veya alkolsüz içecek.

Otele veya yolcu gemisi limanına dönüş.

Özel İstanbul Derviş Gösterisi

Batıda Semazenler olarak bilinen Mevlevi Tarikatı, 750 yıl önce Mevlana Rumi tarafından kurulmuştur. Davranışlarında çok kibar, zarif ve sağduyulu olan tarikat, davranış veya konuşmalarında asla aşırıya kaçmazlar. Mevlana Rumi'nin yanı sıra Türk örf, tarih, inanç ve kültürünün ilhamının bir parçası olan Sema, Tanrı'yı hatırlamanın bir biçimi olarak yapılan bir ritüeldir. Mevleviler, sema sırasında ruhun dünyevi bağlardan kurtulduğuna ve ilahi olanla özgürce ve sevinçle iletişim kurabileceğine inanıyor. Derviş ise kelimenin tam anlamıyla "kapı" anlamına gelir ve bu maddi dünyadan manevi, cennetsel dünyaya bir giriş olduğu düşünülür. Semazenler, Osmanlı yüksek kültüründe önemli bir rol oynadılar.

On dördüncü yüzyıldan yirminci yüzyıla kadar klasik şiir, hat ve görsel sanatlar üzerindeki etkileri derindi. Mevlana ve müritleri müziği bir inanç maddesi olarak ritüellerine entegre ettiler. Mevlana, müziğin ruhumuzu yukarıdaki alemlere yükselttiğini ve Cennet Kapılarının ezgilerini duyduğumuzu vurguladı.

İstanbul Derviş Gösterisi turumuz her Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar 19:30'dadır.