×
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÖZEL REHBERLİ TURLAR Özel İstanbul Turları İstanbul Yürüyüş Turları Günlük Turlar Türkiye Turları Özel Yat Turları Diğer İstanbul Turları VIP HAVALİMANI TRANSFER İstanbul Havalimanı Transferi Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer KVKK İLETİŞİM ENGLISH
X
BYVIPTRAVEL WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
by vip travel özel rehberli istanbul turları, vip istanbul havalimanı transfer

ÖZEL İSTANBUL TURLARI

Sayın Misafirlerimiz;
Aşağıda listelediğimiz tüm turlar özel turlardır, grup turlarımız yoktur. Bu nedenle fiyatlarımız, katılım sayısı ve otelinizin konumuna göre değişiklik göstermektedir, bu nedenle en doğru fiyatlandırma için lütfen bize bir e-posta gönderin. Ayrıca, fiyatlarımıza müze giriş ücretleri, ulaşım ve İstanbul Özel Tur Rehberi dahildir.

Özel Klasik İstanbul Turu

Özel Rehberli Klasik İstanbul Turunda, gezeceğimiz tüm alanlar birbirine 5 dakikadan daha az yürüme mesafesindedir, tam gün özel yürüyüş turu, Konstantinopolis'in spor ve sosyal merkezi olan Hipodrom veya Sultan Ahmet Meydanı'ndan başlar. Bu meydan, Roma ve Bizans döneminde iki tekerlekli araba yarışları için önemlidir.

Hipodromdan sonra İstanbul'un en büyük ikinci camisi olan ve Osmanlı Dönemi'nde inşa edilen Sultanahmet Camii'ni ziyaret edeceğiz. Cami, mavi İznik çinileri ve 6 minareli tek Osmanlı camisi olmasıyla ünlüdür.

Ardından Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç arasındaki tarihi İstanbul yarımadasında bulunan ve İstanbul'un ikonik yapılarından biri olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Sarayın diğer kısmı olan İmparatorluk Hazinesi içerisinde, 86 karatlık bir pırlanta sergilenmektedir.

Öğle yemeği molasının ardından, Yunan geometriciler Miletoslu İsidoros ve Trallesli Anthemius tarafından tasarlanan, İstanbul'da Geç Antik Dönem ibadethanesi olan Ayasofya Camii'ne doğru yola devam edeceğiz. 537 yılında inşa edilen yapı, önce cami, sonra müze, sonra tekrar cami olmuştur. İslamiyetin minareleri, kitabeleri ve Hıristiyanlığın etkileyici mozaikleri ile dini değişimleri yansıtmaktadır.

Özel rehberli İstanbul Turumuzun son durağı, 61 kapalı caddesi ve 4 binin üzerinde mağazası ile dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı olacak.

Özel Rehberli Klasik İstanbul Turuna dahil olan hizmetler:

Özel, İngilizce konuşan profesyonel tur rehberi

Alanlara giriş ücretleri

Sigara içilmeyen, klimalı araçlarla özel ulaşım

Otelden alma

Otele dönüş

Altın İstanbul Turu

Altın İstanbul Turu, şehrin en popüler yerlerinden bazılarını içeren olağanüstü özel bir İstanbul turudur. Ancak bu yerleri kendi başınıza ziyaret etmeniz zordur. Bu turda İstanbul'un günlük yerel yaşamını görebilirsiniz.

Rehberli Özel Altın İstanbul Turumuzda, öncelikle Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Süleymaniye Cami'sini ziyaret edeceğiz. Bu cami, 1550'den 1557'ye kadar 7 yılda tamamlanmıştır. Cami, kısmen Bizans bazilikası - özellikle Ayasofya tarzında modellenmiştir. Oradan Orta Çağ'dan kalma bir Rum Ortodoks kilisesi olan ve günümüzde cami olarak kullanılan Kariye Camii'ni ziyaret ediyoruz. Tasarımı Bizans mimarisi tarzındaydı.

Camiden sonra harika Haliç manzarası eşliğinde çay ve kahve molası için Pierre Loti Tepesi'ne gideceğiz. Ardından Haliç kıyılarının eski Rum ve Musevi yaşam alanları olan Fener ve Balat semtlerini ziyaret edeceğiz. Fener Ortodoks Patrikhanesi de aynı semtte yer almaktadır.

Öğle yemeğinin ardından 285 odası, 46 salonu, 6 hamamı ve 68 banyosu ile Osmanlı İmparatorluğu'nun en etkileyici simge yapılarından biri olan Dolmabahçe Sarayı, son durağımız olacak. Dünyanın en büyük Bohem tarzı kristal avizesi de bu sarayda. Avizenin Kraliçe Victoria'dan bir hediye olduğu düşünülüyor. 750 lambadan oluşan avize 4,5 ton ağırlığında. Özel turumuzun sonunda otelinize geri döneceksiniz.

Altın İstanbul Turuna dahil olan hizmetler:

Özel, İngilizce konuşan profesyonel tur rehberi.

Alanlara giriş ücretleri.

Sigara içilmeyen, klimalı araçlarla özel ulaşım.

Otelden alma.

Otele dönüş.

İstanbul Yemek Turu

Baklavadan kebaplara, Türk kahvesinden lokuma kadar Türk yemekleri dünyaca ünlüdür. İstanbul Yemek Turu'nda keşfedeceğiniz gibi, Türk yemekleri arasında kebaplardan çok daha fazlası var.

Rehberli turumuzda, İstanbul'un gerçek lezzetlerini tadabilir ve belki de varlığından haberdar olmadığınız lezzetli Türk yemeklerini deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, yerel pazarları keşfederek, Türk tarihi ve kültürüyle ilgili çeşitli bilgiler edineceksiniz.

İstanbul Yemek Turumuz, otelinizden alındıktan sonra; Mısır Çarşısı civarında yürüyüşle başlayacak. Yerel halkın yıllardır baharatlarını aldıkları yerleri görme fırsatınız olacak. Ardından Galata köprüsünden geçerek sucuklu omlet, menemen, kaymak ve baldan oluşan Türk kahvaltımızın yapılacağı Karaköy'e yürüyeceğiz. Ardından metro ile Pera'ya gideceğiz ve ünlü İstiklal Caddesi boyunca yürüyeceğiz ve burada çay molası vereceğiz.

Öğleden sonra, İstanbul'un Avrupa yakasına Anadolu yakasına vapurla geçerek Kadıköy (Kalkedon - Körler Şehri)'e gideceğiz. Mersin'in tantunisinin ya da dürüm ciğerinin tadına bakacaksınız. Daha sonra turşunun yanında midye dolma veya derin yağda kızartılmış midyelerin tadına bakabileceğiniz balık pazarına gideceğiz. Türk halkı kendi turşusunu yapmayı çok sever ve biz de sadece turşu satan bir dükkana uğrayacağız.

Türk Yemekleri Turu, Türk kahvesinin ve tatlılarının tadına bakmadan bitmez. Sonra İstanbul'un Avrupa yakasına dönmek için tekrar vapura bineceğiz.

İstanbul Yemek Turuna dahil olan hizmetler:

Özel profesyonel İngilizce konuşan tur rehberi.

Web sitesinde listelenen tüm yemek örnekleri ve daha fazlası.

Toplu taşıma ücretleri.

Otelden alma.

Otele bırakma.

İstanbul Müze Turu

İstanbul'da kültürel aktiviteleri seviyorsanız ve mükemmel bir İstanbul müzeleri deneyimi yaşamak istiyorsanız İstanbul Müze Turu, beklentilerinizi karşılayacak.

İstanbul Müze Turunda, rehberiniz ve şoförünüz sizi otelden aldıktan sonra, ilk durağımız İstanbul Arkeoloji Müzesi olacak. Osmanlı İmparatorluğu tarihinin ve Türkiye'nin ilk düzenli müzesi olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, imparatorluk topraklarından getirilen çeşitli kültürlerden oluşan birkaç milyona yakın esere sahiptir.

Ardından Türk ve İslam Eserleri Müzesi'ni ziyaret edeceksiniz. 1520 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından onarılarak damadı Sadrazam İbrahim Paşa'ya hediye edilmiştir. Müzede Eyyubi, Abbasi, İlhanlı, Timur, Selçuklu, Artuklu, Safevi, Emevi, Kaçar, Memluk ve Osmanlı dönemlerine ait nadide örnekler, İslam dünyasının farklı bölgelerinden toplanmıştır.

Öğle yemeği molasının ardından İstanbul'daki önemli bir Bizans yapısı ve dünyanın en büyük anıtlarından biri olan ünlü Mukaddes Kitap Camii'ne (Ayasofya) doğru yürüyoruz. Doğu Roma imparatoru I. Justinian tarafından yaptırılan Ayasofya, MS 537'de tamamlandı. İçi mozaikler, mermer sütunlar ve yaratıcı kaplamalarla süslenmiştir. Ayasofya'daki harika kubbe 32,6 metre çapında ve sadece 61 santimetre kalınlığındadır.

Son durağımız, Sultan Ahmet Camisi'ndeki Arasta Çarşısı içerisinde yer alan Mozaik Müzesi olacak. Doğu Roma Dönemi'ne ait Büyük Saray'ın sütunlu avlusunun kuzeydoğu kesiminde kısmen korunmuş olan mozaik taban işlemesini gizlemek için şekillendirilmiştir. Mozaik alanının sadece 180 metrekaresi ortaya çıkarıldı. Ardından otelinize geri döneceksiniz.

Not: Yukarıdaki program Pazartesi günleri için geçerli değildir.

Çarşamba günleri Mozaik Müzesi yerine Yerebatan Sarnıcı'na gidilir.

İstanbul Müze Turuna dahil olan hizmetler:

Özel, İngilizce konuşan profesyonel tur rehberi.

Alanlara giriş ücretleri.

Sigara içilmeyen, klimalı araçlarla özel ulaşım.

Otelden alma.

Otele dönüş.

Musevi Mirası İstanbul Turu

Musevi Mirası İstanbul Turumuzda, rehberiniz sabah 09.00'da otelinizde olacak. Ardından özel araçla Beyoğlu & Pera'ya gideceğiz ve İstiklal Caddesi'nden Galata semtine doğru yürüyeceğiz. Orada Avrupa Yahudileri topluluğuna hizmet veren Aşkenaz Sinagogu'nu ziyaret edeceğiz.

Muhteşem bir şehir manzarasına sahip Galata Kulesi'nde mola vereceğiz. Ayrıca şehir merkezindeki en büyük modern sinagog olan Neve Şalom Sinagogu'nu ziyaret edeceğiz. Daha sonra bölgedeki Yahudi Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra, İstanbul'un Fatih semtindeki geleneksel Yahudi mahallesi Balat'ın eski sokaklarında dolaşmak için Haliç'in batı kıyısına doğru yürüyoruz. Balat, 1985 yılında İstanbul'un Tarihi Alanlarından biri olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındı. Ayrıca, tekne şeklindeki dua kürsüsüyle tanınan Osmanlı Barok tarzı Ahrida Sinagogu'nu da ziyaret ediyoruz. Sonra sizi otelinize geri bırakıyoruz. Özel rehberli turumuzun sonuna geldik.

Yahudi Sinagogu'nun giriş izni istediğini lütfen unutmayın. Sinagoglara giriş için gerekli tüm ön giriş izinleri tur öncesinde tarafımızca ayarlanmaktadır. Önceden rezervasyon yaptırmanız önerilir.

Musevi Mirası İstanbul Turuna dahil olan hizmetler:

Özel, İngilizce konuşan profesyonel tur rehberi.

Alanlara giriş ücretleri.

Sigara içilmeyen, klimalı araçlarla özel ulaşım.

Otelden alma.

Otele dönüş.

Özel Yatla Boğaz Turu

Özel Yatla Boğaz Turumuzda, rehberinizi sabah 09.00'da otel resepsiyonunda bulacaksınız. Pera olarak da bilinen ve İstanbul'un ana merkezlerinden biri olan Taksim'e özel minibüsle gideceğiz. Taksim'in ana caddesi İstiklal Caddesi'nde yürürken Mango ve Topshop gibi birçok ünlü giyim mağazasının yanı sıra bir dizi Starbucks ve yaklaşık 3.000 civarında kafe, bar ve restoran bulacaksınız.

Yürüyüşümüz bizi dünyanın en önemli kulelerinden biri olan ve kulenin tepesinden 360 derece olarak İstanbul manzarası görebileceğiniz Galata Kulesi'ne götürecek.

Ardından VIP minibüsümüzle buluşup Kabataş'a hareket edeceğiz. Orada özel yatımızla buluşacağız. İstanbul Boğaz'ı, metropolü iki kıtaya bölüyor. Özel yat turu yaklaşık 2 saat sürüyor. Tekne Asya ve Avrupa arasında yol alırken, Kız Kulesi, köprüler, Osmanlı evleri, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Büyük Mecidiye Camii, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Rumeli ve Anadolu Hisarı, Kuleli Deniz Harp Okulu sizi büyüleyecek.

Özel Yatla Boğaz Turu'nun ardından araçlarımızla otelinize geri döneceksiniz.

İstanbul Yoğun Tur

İstanbul Yoğun Turumuzda, Sabah öncelikle 15. ve 19. yüzyıllar arasında Osmanlı İmparatorluğu'nun sarayı olan ve burada yaşayıp çalışan şehvetli padişahlara, hırslı saraylılara, güzel cariyelere ve entrikacı hadımlara ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı'na gideceğiz.

Özel rehberli İstanbul turumuzda, yüzyıllardır Babıali olarak bilinen sarayın ana kapısı olan Bab-ı-Ali'den başlıyorsunuz. İkinci Avludan geçerek imparatorluk mutfaklarını, pavyonları ziyaret edeceğiz. Üçüncü Avlu'da 16. yüzyılda inşa edilmiş ve 18. yüzyılda yenilenmiş olan Özel Dinleme Odası'nı göreceğiz. Ardından İmparatorluk Hazinesine geleceğiz. Hazine'nin ünlü Topkapı Hançerini göreceğiz. Ayrıca, IV.Mehmet tarafından 1648 yılında tahta çıkarken giyilen, etrafı onlarca küçük taşla çevrili, gözyaşı şeklindeki 86 karatlık Kaşıkçı Elması da görülmeye değer. Dördüncü Avlu'da çoğu boğaz manzarasına sahip büfeler ile bahçeler yer alıyor. Ayrıca sarayda klasik saray mimarisinin son örneklerinden biri olan Bağdat Köşkü de bulunuyor. Muhteşem İznik çinilerine, boyalı tavanına ve fildişi sedef ve bağa kakmalarına dikkat edin. Ve Sünnet Odası da zarif İznik çinileriyle güzelce şekilde dekore edilmiştir.

İkinci Avlu'nun batı tarafında ise Harem bulunur. Özel turumuz aynı zamanda bu imparatorluk ailesinin bölümlerini ziyaret etmeyi kapsıyor. Harem kompleksi altı katlıdır, ancak bunlardan sadece bir katı ziyarete açık. Valide Sultan'ın odalarını, çok sayıda avlu ve salonları göreceksiniz. 1578 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen 3. Murat'ın Has Odası öne çıkıyor. Duvarlar, asla kopyalanmayan bir prototip olan kırmızı kuşaklı klasik mavi İznik çinileri ile kaplanmıştır. Bitişik oda ise 3. Ahmet'in Has Odası'dır ve odaya 1705 yılında yemek odası eklenmiştir. ve vernikle boyanmış meyveler. Güneybatı ucunda, halk arasında padişahın erkek veya oğullarının hapsedildiği "kafes" olarak bilinen iki daire. 1705 yılında inşa edilmiş oda. İkincisi, çiçek ve meyve resimleriyle süslenmiş ahşap panellerle kaplanmıştır. Güneybatı ucundaki iki daire, halk arasında padişahın erkek kardeşlerinin veya oğullarının hapsedildiği "kafes" olarak bilinen yerdir.

Öğle yemeğinin ardından İstanbul'daki önemli bir Bizans yapısı ve dünyanın en büyük anıtlarından biri olan ünlü Mukaddes Kitap Camii'ne (Ayasofya) doğru yürüyoruz. Doğu Roma imparatoru I. Justinian tarafından yaptırılan Ayasofya, MS 537'de tamamlandı. İçi mozaikler, mermer sütunlar ve yaratıcı kaplamalarla süslenmiştir. Ayasofya'daki harika kubbe 32,6 metre çapında ve sadece 61 santimetre kalınlığındadır.

Özel Rehberli İstanbul Turunda, son olarak Rüstem Paşa Camisi'ne gideceğiz. Adını Sultan I. Süleyman döneminde Osmanlı İmparatorluğu'nun Sadrazamı olarak görev yapan Rüstem Paşa'dan alan yapı, Mimar Sinan tarafından tasarlanmış ve yaklaşık 1563 yılında tamamlanmıştır. Caminin karakteristik İznik çinilerini Rüstem Paşa sipariş etmiş olabilir. Rüstem Paşa Cami, çok çeşitli çiçek ve geometrik desenlere sahip çok sayıda İznik çinisiyle ünlüdür. Yaklaşık 80 farklı desende düzenlenmiş yaklaşık 2 bin 300 karo vardır.

Özel İstanbul turunuz burada bitiyor, ancak çok yakında yer alan Mısır Çarşısı'na da göz atmak isteyebilirsiniz.

Özel Rehberli İstanbul Turuna dahil olan hizmetler:

Özel, İngilizce konuşan profesyonel tur rehberi.

Alanlara giriş ücretleri.

Sigara içilmeyen, klimalı araçlarla özel ulaşım.

Otelden alma.

Otele Dönüş.