×
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÖZEL REHBERLİ TURLAR Özel İstanbul Turları Günlük Turlar Türkiye Turları Özel Yat Turları VIP HAVALİMANI TRANSFER İstanbul Havalimanı Transferi Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer GALERİ İLETİŞİM ENGLISH DEUTSCH TÜRKÇE
X
BYVIPTRAVEL WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
by vip travel özel rehberli istanbul turları, vip istanbul havalimanı transfer

ÖZEL İSTANBUL TURLARI

Sayın Misafirlerimiz;
Aşağıda listelediğimiz tüm turlar özel turlardır, grup turlarımız yoktur. Bu nedenle fiyatlarımız, katılım sayısı ve otelinizin konumuna göre değişiklik göstermektedir, en doğru fiyatlandırma için lütfen bizimle e-posta ya da WhatsApp yoluyla iletişime geçiniz. Fiyatlarımıza müze giriş ücretleri, ulaşım ve İstanbul Özel Tur Rehberi dahildir.

Tarihi Yarımada Turu

Tarihi Yarımada turumuz sabah 09:00 da başlar, 16:30 gibi biter. Adından da anlaşılacağı üzere, yarımadanın her köşesi tarihi geçmişten bir anı olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski adıyla Konstantinopolis yani Sultanahmet hem Bizans imparatorluğu hem de Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli izlerini taşımaktadır. 1 güne sığdırılamayacak Tarihi Yarımada Turumuz, sizleri bir nebze de olsa tecrübeli rehberlerimizin anlatımlarıyla o döneme götürecektir.

Tarihi Yarımada Turumuz, Hipodrom veya Sultan Ahmet Meydanı'ndan başlar. Bu meydan, Roma ve Bizans döneminde iki tekerlekli araba yarışları için önemlidir. Hipodromdan sonra İstanbul'un en büyük ikinci camisi olan ve Osmanlı Dönemi'nde inşa edilen Sultanahmet Camii'ni ziyaret edeceğiz. Cami, inşasında kullanılan mavi İznik çinileri ve 6 minareli tek Osmanlı camisi olmasıyla ünlüdür. Ardından Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç arasındaki tarihi İstanbul yarımadasında bulunan ve İstanbul'un ikonik yapılarından biri olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Sarayın diğer kısmı olan İmparatorluk Hazinesi içerisinde, 86 karatlık bir pırlanta sergilenmektedir.

Öğle yemeği molasının ardından, Tarihi Yarımada turumuza Yunan geometriciler Miletoslu İsidoros ve Trallesli Anthemius tarafından tasarlanan, İstanbul'da Geç Antik Dönem ibadethanesi olan Ayasofya Camii ile devam edeceğiz. Milattan sonra 537 yılında inşa edilen Ayasofya, önce cami, sonra müze, sonra tekrar camiye dönüştürülmüştür. İslamiyetin minareleri, kitabeleri ve Hıristiyanlığın etkileyici mozaikleri ile dini değişimleri yansıtmaktadır.

Özel rehberli Tarihi Yarımada Turumuzun son durağı, 61 kapalı caddesi ve 4 binin üzerinde mağazasında otantik oryantal bir atmosferde her türlü hediyelik eşya, deri giyim, kilim, antika, mücevherat, el dokuması kumaşların satıldığı dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı olacak. Turumuz bitince BYVIPTRAVEL’ın konforlu ve lüks araçlarıyla otellerinize kadar bırakılacaksınız.

Turumuzun başlıca noktaları:

- Sultan Ahmet Camii

- Hipodrum

- Topkapı Sarayı

- Ayasofya

- Yere Batan Sarnıcı

- Kapalı Çarşı

Özel Rehberli Tarihi Yarımada Turuna dahil olan hizmetler:

Kokartlı tur rehberi.

Müze giriş ücretleri.

VİP araçlarla özel ulaşım imkanı.

VİP araçlarla otelden alma ve Otele dönüş.

Tarihi Yarımada Turu hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Haliç Turu

Haliç Turumuz sabah 09:00 da başlar, 16:30 da biter. Bu turumuz İstanbul’un en güzel yerlerinden kesitler sunacaktır. Ayrıca Haliç turunda o dönemin yaşam şartları hakkında birçok ipuçları göreceksiniz.

Rehberli Haliç Turumuz dünyaca ünlü mimar olarak kabul edilen Mimar Sinan tarafından tasarlanan Süleymaniye Camii ile başlayacak. Bu cami, 1550'den 1557'ye kadar 7 yılda tamamlanmıştır. Cami, kısmen Bizans bazilikası-özellikle Ayasofya tarzında modellenmiştir. Daha sonra Orta Çağ’da inşa edilen ve önceleri Rum Ortodoks kilisesi olarak kullanılan ancak şimdilerde camiye dönüştürülen Kariye Camii'ni gezeceğiz. Tasarımı Bizans mimarisi tarzındadır.

Kariye camisini gezdikten sonra Haliç manzarasına karşı çay ve kahve molası vermek için Pierre Loti Tepesi'ne çıkacağız. Buradan da Haliç kıyılarında bulunan ve Rumlar ile Museviler’in yaşadığı yerler olan Balat ile Fener semtlerine uğrayacağız. Fener Ortodoks Patrikhanesi de aynı semtte yer almaktadır.

Öğle yemeğimizi yedikten sonra içerisinde 285 oda, 46 salon, 6 hamam ile 68 banyo bulunan Osmanlı İmparatorluğu'nun dikkat çeken eserlerinden Dolmabahçe Sarayı ise son gideceğimiz durak olacak. Dünyada bulunan en büyük Bohem tarzı kristal avize de bu sarayda bulunuyor. Avizenin Kraliçe Victoria'dan bir hediye olduğu düşünülüyor. 750 lambadan oluşan avize 4,5 ton ağırlığında. Özel turumuzun sonunda By VIP Travel’in klimalı, rahat araçlarıyla otelinize geri döneceksiniz.

Turumuzun başlıca noktaları:

- Süleymaniye Camii.

- Kariye Camii.

- Pierre Loti Tepesi.

- Tarihi Fener ve Balat semtleri.

- Fener Ortodoks Patrikhanesi.

- Dolmabahçe Sarayı.

Haliç Turuna dahil olan hizmetler:

Kokartlı tur rehberi.

Müze giriş ücretleri.

VİP araçlarla özel ulaşım imkanı.

VİP araçlarla otelden alma ve Otele dönüş.

Haliç Turu hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Avrupa’dan Asya’ya İki Kıta Turu

İki kıtaya sahip İstanbul dünyanın gözde şehirlerinden bir tanesi. Hem Avrupa hem de Asya’nın güzelliklerini aynı anda barındıran bu güzide şehir turunda, genellikle ziyaret edilmeyen mekanlara gidilecek. Öncelikle şehir halkının alışveriş mekânı olan Tahtakale'yi ziyaret edeceğiz. Bu bölgede satın alacağınız eşyaları toptan fiyatına uygun fiyata bulabilirsiniz. Bir sonraki durağımız, uzun yıllardır ot ve baharat satışı yapılan Mısır Çarşısı olarak da bilinen Baharatçılar Çarşısı olacak. Baharat, lokum, farklı türlerde şekerler gibi tatlıların, mücevherlerin, sevdikleriniz için hediyelik eşyaların, kuru meyve ile kuruyemişin satıldığı 85 mağazanın bulunduğu Mısır Çarşısı'nı kendiniz keşfetmek için çarşıda gezebilirsiniz. Daha sonra Osmanlılar tarafından inşa edilen ve ünlü İznik çinileriyle bezenmiş Rüstem Paşa Camisi'ni gezeceğiz.

İki Kıta Turumuzda, daha sonra vapurla Kadıköy'e geçeceğiz. Orada ünlü balık pazarına gideceğiz. Öğle yemeğinden sonra, vapura binerek İstanbul'un Avrupa yakasına döneceğiz. Vapur Beşiktaş'ta duracak ve oradan Kabataş'a yürüyeceğiz. Kabataş'tan ise Pera olarak bilinen Taksim'e gitmek için finiküler sisteme bineceğiz. Cadde boyunca Mavi, Colins ve Mango gibi çok bilinen giyim mağazasının yanında Starbucks benzeri yaklaşık 3 binden fazla kafe, bar ve restoranın bulunduğu İstiklal Caddesi'ni ziyaret edeceğiz.

Ardından dünyanın ilk kulelerinden biri olan Galata Kulesi'ne yürüyeceğiz. Kulenin tepesinden 360 derece İstanbul manzarasını seyredebileceksiniz. Karaköy'e yürürken ve yerel halkın balık tutmasını görebileceğiniz Galata Köprüsü'nü geçeceğiz. Son olarak İki Kıta özel turumuzu Eminönü'nde bitireceğiz. Oradan tramvay veya yürüyerek otelinize kolayca geçebilirsiniz.

Turumuzun başlıca noktaları:

- Tahtakale.

- Mısır Çarşısı.

- Rüstem Paşa Camii.

- Vapurla Kadıköy'e geçiş.

- Taksim – İstiklal.

- Pera Müzesi.

- Galata Kulesi.

İki Kıta Turuna dahil olan hizmetler:

Kokartlı tur rehberi.

Müze giriş ücretleri.

VİP araçlarla özel ulaşım imkanı.

VİP araçlarla otelden alma ve Otele dönüş.

İki Kıta Turumuz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Lezzet Turu

İstanbul Yemek Turumuz, sabah 09:00 ile 16:30 arasında gerçekleşecektir. Yürüyüş turu olarak da adlandırabileceğimiz bu özel turumuz, BYVIP Travel’ın lüks, konforlu araçlarıyla otelinizden alındıktan sonra; Mısır Çarşısı civarında yürüyüşle başlayacak. Sonra Galata köprüsü üzerinde yürüyerek menemen, sucuklu omlet, bal ile kaymağın bir arada olduğu Türk kahvaltımızı yapacağımız Karaköy'e geleceğiz. Metro ile tarihi Pera'ya gideceğiz ve ünlü İstiklal Caddesi boyunca yürüyeceğiz ve burada çay molası vereceğiz.

Lezzet Turu’nda öğleden sonra, vapurla Kadıköy (Kalkedon- Körler Şehri)'e gideceğiz. Mersin tantunisinin ya da dürüm ciğerinin tadına bakacaksınız.

Buradan çıkarak turşu ile birlikte midye dolma veya derin, kızgın yağda kızartılmış midyelerin lezzetini tadabileceğiniz balık pazarına gideceğiz. Türk halkı kendi turşusunu yapmayı çok sever ve biz de sadece turşu satan bir dükkâna uğrayacağız. Lezzet turumuz, Türk kahvesinin ve tatlılarının tadına bakmadan bitmeyecek. Sonra İstanbul'un Avrupa yakasına dönmek için tekrar vapura bineceğiz.

İstanbul Lezzet Turuna dahil olan hizmetler:

Kokartlı tur rehberi.

Müze giriş ücretleri.

VİP araçlarla özel ulaşım imkanı.

VİP araçlarla otelden alma ve Otele dönüş.

Lezzet Turu hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Aktarma Turları

Mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında en başta gelen İstanbul, buram buram tarih kokar ve bu güzel şehri gezmek ve tadını çıkarmak için her fırsatı değerlendirmek gerekir. Birkaç saatiniz varsa BYVIPTRAVEL ekibi, İstanbul Aktarma Turları ile sizlere harika bir İstanbul deneyimi yaşatmaya hazır. Havalimanına indiğinizde ekip arkadaşlarımız sizi belirtilen buluşma noktasında karşılayacak. Sizin için özel bekletilen VIP araçlara bindirildikten sonra şoförlerimiz rehberinizle tanışmanız için sizi şehir merkezine götürecek. Bu arada geniş ve konforlu araçlarımız sizlerin bagaj sorununa da çözüm olacaktır. Yanınızda getirdiğiniz bagajlarınızı araçta bırakma olanağı ile tur boyunca kafanız rahat olacaktır.

Tarihi Yarımadadan başlayacak Aktarmalı İstanbul turumuzda, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve hatta Kapalı Çarşı ziyaret edilecek. Gezimize keyifli Türk kahvesi veya çayını tadacağınız yerel bir restorandaki tipik bir Türk yemeği ile ara verilecek. Vakit yeterse Galata kulesi ve Pera bölgesi de ziyaret edilebilecek. Tur bitiminde ise aktarmalı uçuşunuz için yine BYVIPTRAVEL’ın size özel VIP aracıyla ister otelinize, isterseniz havalimanına bırakılacaksınız.

Tura dahil olan hizmetler:

Kokartlı tur rehberi.

Müze giriş ücretleri.

VİP araçlarla özel ulaşım imkanı.

Bagajlarınız araçta tutma imkanı.

İstanbul Aktarma Turumuz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.