×
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÖZEL REHBERLİ TURLAR Özel İstanbul Turları Günlük Turlar Türkiye Turları Özel Yat Turları VIP HAVALİMANI TRANSFER İstanbul Havalimanı Transferi Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer GALERİ İLETİŞİM ENGLISH DEUTSCH TÜRKÇE
X
BYVIPTRAVEL WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
by vip travel özel rehberli istanbul turları, vip istanbul havalimanı transfer

TÜRKİYE TURLARI

Highlights Türkiye Turu

1. Gün - İstanbul'a geldiğinizde havalimanında karşılanarak otelinize transfer edilirsiniz. İlk gün sizin serbest gününüz olacak. İster dinlenebilir, isterseniz çevrede dolaşabilirsiniz. İlk gün konaklama İstanbul'da olacak.

2. Gün - İstanbul Eski Şehir: Rehberinizle sabah 09.00'da otelinizde buluşacaksınız. Özel Highlight Türkiye Turu, Konstantinopolis'in spor ve sosyal merkezi olan Hipodrom'dan başlar. Roma ve Bizans döneminde, iki tekerlekli araba yarışları için önemlidir. Hipodrom'dan sonra İstanbul'un en büyük ikinci camisi olan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Sultanahmet Camisi'ni ziyaret edeceğiz. Mavi İznik çinileri ile ünlü olan yapı, 6 minareli tek Osmanlı camisidir. Ardından Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç arasındaki tarihi İstanbul yarımadasında bulunan ve İstanbul'un ikonik yapılarından biri olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Sarayın İmparatorluk Hazinesi'nde 86 karatlık bir pırlanta sergileniyor. Öğle yemeği molasının ardından Yunan geometriciler Miletoslu İsidoros ve Trallesli Anthemius tarafından tasarlanan İstanbul'da Geç Antik Dönem ibadethanesi olan Ayasofya'ya doğru yola devam edeceğiz. 537 yılında yaptırılan yapı, müze ve sonrasında camiye dönüştürüldü. İslamiyet'in minareleri, kitabeleri ve Hıristiyanlığın etkileyici mozaikleriyle dini değişimleri yansıtır. Turumuzun son durağı ise 61 kapalı caddesi ve 4 binin üzerinde mağazası ile dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı olacak. İstanbul'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

3. Gün - İstanbul Yemek Turu – Kadıköy: İstanbul Yemek Turu, Mısır Çarşısı'nın etrafında yürüyüşle başlayacak. Yerel halkın uzun yıllardır şifalı ot ve baharat alışverişi yaptığı yerleri görme şansınız olacak. Ardından Galata köprüsünden geçerek sucuklu omlet, menemen, kaymak ve baldan oluşan Türk kahvaltımızı yapacağımız Karaköy'e yürüyeceğiz. Daha sonra metroyla Pera'ya gideceğiz ve ünlü İstiklal Caddesi boyunca yürüyeceğiz. Çay molası vereceğiz ve orada tavla oynamayı öğrenme şansına sahip olacaksınız. Öğleden sonra, vapurla İstanbul'un Avrupa yakasından Asya yakasına geçip Kadıköy'e (Kaldeon-Körler Şehri) gideceğiz. Mersin'in tantuni veya ciğer dürümünü tadacaksınız. Midye dolması veya kızartmasının yanı sıra turşuların tadına bakabileceğiniz balık pazarına gideceğiz. Türk halkı turşu yapmayı çok sever ve biz de sadece turşu satan bir dükkana uğrayacağız. Turun ardından Kayseri'ye uçuş için havalimanına gideceğiz. Varışta şoförünüz tarafından karşılanacak ve Kapadokya'daki mağara otelinize bırakılacaksınız. Kapadokya'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

4. Gün - Kapadokya: Otelinizde kahvaltı yaptıktan sonra gezi veya özel Kapadokya turu için diğerlerine katılarak planlanmış bir bölge turuna çıkacaksınız. Rehberli turumuz Devrent Vadisi'nden (Hayal Vadisi), muhteşem peribacalarının manzaralarından başlayacak. Devrent vadisinden sonra çift ve üç başlı kaya oluşumunun olduğu Paşabağ'ı (Keşiş Vadisi) ziyaret edeceğiz. Çanak çömleği ve Kızılırmak'ı ile ünlü Avanos'ta öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın en gözdesi duvar resimleriyle ünlü Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceksiniz. Geçmişi 10. yüzyıla kadar uzanan müze, İsa Mesih'in ve keşişlerin yaşamını anlatır. Son durak ise doğal ve bölgenin en büyük kitle peribacalarından biri olan Uçhisar Kalesi olacak. Kapadokya'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı, öğle yemeği.

5. Gün - Kapadokya: Beşinci gün, tekrar planlanmış bir bölge turuna çıkıyoruz. Kaymaklı'daki muhteşem yeraltı kasabasına gideceksiniz. Kapadokya'da buna benzer 36 şehir var ve Kaymaklı en büyüklerinden biri. 3 bin 500 kişinin yaşamasına imkan sağlayan şehrin bir kısmı son derece eskidir. Birinci katta ahır, kilise ve yaşam alanları var. İkinci katta bir nefli ve iki apsisli kilise bulunmaktadır. Apsis önünde vaftiz yazıtı, yanlarda duvarlar boyunca oturma platformları yer alır. Kilise katı aynı zamanda bazı yaşam alanlarını da içermektedir. Üçüncü kat, yeraltı bileşiminin en önemli alanlarını içerir: depolama yerleri, şarap veya yağ presleri ve mutfaklar. Buradan çıkınca yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz, sonra Rose Valley'e gideceğiz. Burada 2 saat boyunca yürüyüş yaparak kiliseleri ziyaret edeceğiz ve bazı klasik peri bacalarını göreceğiz. Son durağımız, site içindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan pitoresk Hristiyan köyü Çavuşin olacak. Gece için otelinize giderek Kapadokya'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı, öğle yemeği.

6. Gün - Kapadokya / Efes: Otelinizde yapacağınız kahvaltının ardından, İzmir'e uçmak için havalimanı transferinize kadar serbestsiniz. Varışta karşılanacak ve Kuşadası'ndaki otelinize gideceksiniz. Kuşadası'nda konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

7. Gün - Efes / İstanbul: Kahvaltıdan sonra, özel rehberiniz 08.30'dan sonra otelinize gelecek ve ardından Efes'i ziyaret etmek için yola çıkacaksınız. Tura antik çağın büyük şehirleri arasında yer alan Efes ile efsanevi Artemis Tapınağı'nın kalıntılarından başlayacaksınız. Hadrian Tapınağı'na ve muhteşem Celsius Kütüphanesi'ne giden Kuretler Caddesi boyunca yürümeden önce Odeon'a devam ediyorsunuz. Agora'ya giden Kutsal Yol boyunca yürürken hamamları ve Büyük Tiyatro'yu geçiyorsunuz. Daha sonra öğle yemeği için Selçuk yakınlarına gideceğiz ve öğleden sonra son yılını geçirdiğine inanılan Meryem Ana Evi'ne geliyorsunuz. Turdan sonra İstanbul'a uçuş için havalimanına transfer olacaksınız. Varışta karşılanacak ve İstanbul'daki otelinize bırakılacaksınız. İstanbul'da konaklyacağız. Yemekler: Kahvaltı ve öğle yemeği.

8. Gün - İstanbul: Özel Highlight Türkiye Turu, bugün sona eriyor. Oda çıkış saati çoğunlukla 11.30 civarındadır. ... saatleri civarında havalimanına transfer edileceksiniz. Yemekler: Kahvaltı.

Özel Highlight Türkiye turuna dahil olan hizmetler

Geliş ve gidiş transferleri.

Oda & kahvaltı konaklama.

Özel ve Tarifeli turlar.

Tüm giriş ücretleri.

Tüm ulaşım ücretleri.

Yemekler ise belirtildiği gibi olacak.

Özel Highlight Türkiye turuna dahil olmayan hizmetler:

Uçuş İstanbul-Kapadokya-Efes-İstanbul.

Ek yemekler.

İçecekler.

Kişisel ihtiyaçlarınız.

Bahşiş.

Highlights Türkiye Turu hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Batı Türkiye Turu

1. Gün - İstanbul: İstanbul: İstanbul'a geldiğinizde karşılanacak ve otelinize transfer edileceksiniz. İlk gün serbest gününüz olacak. İstanbul'da konaklayacaksınız.

2. Gün - İstanbul / Gelibolu: Rehberinizle sabah 09.00'da otelinizde buluşacaksınız. Batı Türkiye Turu, Konstantinopolis'in spor ve sosyal merkezi olan Hipodrom'dan başlar. Burası Roma ve Bizans döneminde iki tekerlekli araba yarışları için önemlidir. Hipodrom'dan sonra İstanbul'un en büyük ikinci camisi olan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Sultanahmet Camii'ni ziyaret edeceğiz. Mavi İznik çinileri ile ünlü cami, 6 minareli tek Osmanlı camisidir. Ardından Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç arasındaki tarihi İstanbul yarımadasında bulunan, İstanbul'un ikonik yapılarından biri olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Sarayın bölümlerinde biri olan İmparatorluk Hazinesi'nde 86 karatlık bir pırlanta sergilenmektedir. Öğle yemeği molasının ardından Yunan geometriciler Miletoslu İsidoros ve Trallesli Anthemius tarafından tasarlanan İstanbul'da Geç Antik Dönem ibadethanesi olan Ayasofya'ya devam edeceğiz. 537 yılında inşa edilen yapı, cami, müze ve yeniden camiye dönüştürülmüştür. İslamiyetin minareleri, kitabeleri ile Hıristiyanlığın etkileyici mozaikleri, dini değişimleri yansıtmaktadır. Rehberli özel turumuzda son durak, 61 kapalı caddesi ve 4 binden fazla mağazasıyla dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı olacak. İstanbul'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

3. Gün - Istanbul / Gallipoli: Sabah erken saatlerde İstanbul'dan Gelibolu'ya hareket edeceğiz. Vardığımızda Gelibolu Savaş Alanı'ndaki turistik yerleri ziyaret edeceksiniz: Anzak Koyu, Kanlısırt, Kılıçbayır ve Conk Bayırı dahil. Çanakkale'de konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği.

4. Gün - Gelibolu / Truva / Bergama: Kahvaltıdan sonra sabah Özel Truva Turu için rehberiniz sizi otelinizden alacak. Antik Truva kentini ziyaret edecek ve Yunan mitolojisi hakkında bilgi edineceksiniz. Ardından ünlü kütüphaneyi, muhteşem bir şekilde yerleştirilmiş yamaç tiyatrosunun terasını, ana sarayı, Zeus Sunağı ve Athena Tapınağı'nı ziyaret etmek için Bergama'ya hareket edeceğiz. Erken Hristiyanlık döneminde, Bergama kilisesi Hristiyanlığın önemli bir merkeziydi ve Yedi Vahiy Kilisesi'nden biriydi. Tur bitince Kuşadası'na gideceğiz ve Kuşadası'nda konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği.

5. Gün - Efes: Kahvaltıdan sonra özel tur rehberiniz yaklaşık 8.30'da otelinize gelip sizi alacak ve Efes'i ziyaret edeceksiniz. Tura antik çağın büyük şehirleri arasında yer alan Efes ile efsanevi Artemis Tapınağı'nın kalıntılarından başlayacaksınız. Hadrian Tapınağı'na ve muhteşem Celsius Kütüphanesi'ne giden Kuretler Caddesi boyunca yürümeden önce Odeon'a devam ediyorsunuz. Agora'ya giden Kutsal Yol boyunca yürürken hamamları ve Büyük Tiyatro'yu geçiyorsunuz. Daha sonra öğle yemeği için Selçuk yakınlarına gideceğiz ve öğleden sonra son yılını geçirdiğine inanılan Meryem Ana Evi'ne geleceğiz. Kuşadası'nda konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği.

6. Gün - Pamukkale: Sabah Kuşadası'ndan yola çıkarak özel VIP aracımızla Pamukkale'ye gideceksiniz. Yolculuk yaklaşık 3 saat sürecek ve yolda dinlenmek ya da kahve için durabileceksiniz. Vardığınızda şehir merkezindeki otelinize götürüleceksiniz ve öğle yemeğinden sonra ünlü sıcak su kaynaklarını ve traventenleri ziyaret edeceksiniz. Bu büyüleyici doğa olayında, her terasının kenarından parlak, beyaz sarkıtlar sarkıyor ve kaplıcaların sularını, akışlarının yalnızca zakkum kümeleri tarafından engellendiği yamaçlardan aşağı akarken duyabileceksiniz. Yukarıdaki tepelerde bulunan bu kaplıcalardan çıkan travertenleri oluşturan suyun sıcaklığı aşağıda 33°C civarına düşer. Pamukkale'nin terasları, kaplıcalardan gelen maden suyunun biriktirdiği tortul bir kaya olan travertenden yapılmıştır. Bu bölgede, sıcaklıkları 35°C ile 100°C arasında değişen 17 kaplıca bulunuyor. Kalsiyum karbonatla aşırı doygun su yüzeye ulaştığında, karbon dioksit gazdan arındırılır ve kalsiyum karbonat çökelir. Kalsiyum karbonat, su tarafından yumuşak bir jel olarak biriktirilir ve sonunda traverten içinde kristalleşir. Tesis bünyesinde iyi korunmuş Roma kalıntıları ve bir müze bulunmaktadır. 1988 yılında Hierapolis ile birlikte UNESCO Dünya Mirası listesine eklenmiştir. Ziyaretinizden sonra otelinize geri döneceksiniz. Pamukkale'de konaklayacaksınız. Yemekler: Kahvaltı.

7. Gün - Pamukkale / Antalya: Antalya'ya doğru yola çıkacağız. Yolculuk yaklaşık 5-6 saat sürüyor ve öğleden sonra varacağız. Yol boyunca içecek ve yemek için düzenli molalarınız olacak. Antalya'da kalacağınız otele gideceğiz. Antalya'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

8. Gün - Perge / Aspendos / Side: Tam gün tarifeli Perge, Aspendos ve Side turu için 08.00-08.30 saatleri arasında otelinizden alınacaksınız. Perge'de eski Roma hamamlarını, Agora'yı ve Sütunlu Cadde'yi görecek ve ardından doğuya, görkemli Roma Amfitiyatrosu ile tanınan Aspendos'a gideceksiniz. Burada nehir kıyısındaki bir restoranda öğle yemeği için dinleneceğiz ve ardından kendi başınıza keşfetmek için bir saatiniz olduğu eski liman kenti Side'ye ulaşacaksınız. Burada Büyük Vespasian Kapısı, Apollon ve Athena tapınakları ve Side Müzesi de dahil olmak üzere eski şehrin kalıntılarını görebilirsiniz. Saat 18.00 civarında, akşam serbest zaman ile Antalya'ya geri döneceksiniz. Antalya'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

9. Gün - Antalya / Fethiye : Fethiye yolculuğu için yola çıkacağız. Fethiye'ye ulaşınca otelinize gideceksiniz. Fethiye'de konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

10 Gün - Fethiye: Fethiye'de tüm gününüz serbest olacak. Fethiye'de konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

11. Gün - Fethiye: Fethiye'de tüm gününüz serbest olacak. Fethiye'de konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

12. Gün - Fethiye / İstanbul: Öğleden sonra İstanbul'a uçuşunuz için Dalaman havalimanına gideceğiz. İstanbul Havalimanına varır varmaz karşılanıp otelinize transfer edileceksiniz. İstanbul'da konaklayacağız. Yemekler: Kahvaltı.

13. Gün - İstanbul: Özel turunuz bugün sona eriyor. Oda çıkış saati çoğunlukla 12.00 civarındadır. Yaklaşık saat … havaalanına transfer edileceksiniz. Yemekler: Kahvaltı.

Rehberli özel tur esnektir ve istek üzerine uzatılabilir ya da kısaltılabilir.

Batı Türkiye turuna dahil olan hizmetler:

Geliş ve gidiş transferleri

Oda & kahvaltı konaklama.

Özel ve Tarifeli turlar.

Tüm giriş ücretleri.

Tüm ulaşım ücretleri.

Yemekler belirtildiği gibi olacak.

Batı Türkiye turuna dahil olmayan hizmetler:

Dalaman-İstanbul uçak bileti.

Ek yemekler.

İçecekler.

Kişisel ihtiyaçlar.

Bahşiş.

Batı Türkiye Turu hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi almak için +90(549) 795 5193 numaralı WhatsApp destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.