×
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÖZEL REHBERLİ TURLAR Özel İstanbul Turları İstanbul Yürüyüş Turları Günlük Turlar Türkiye Turları Özel Yat Turları Diğer İstanbul Turları VIP HAVALİMANI TRANSFER İstanbul Havalimanı Transferi Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer KVKK İLETİŞİM ENGLISH
X
BYVIPTRAVEL WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
by vip travel özel rehberli istanbul turları, vip istanbul havalimanı transfer

İSTANBUL GÜNLÜK YÜRÜYÜŞ TURLARI

Avrupa ve Asya Yürüyüş Turu

Özel rehberli Avrupa ve Asya Yürüyüş Turu, sizi çoğu tur grubu tarafından genellikle ziyaret edilmeyen bir dizi yere götürecek. İlk olarak, yerel halk için popüler bir alışveriş bölgesi olan Tahtakale'yi dolaşacağız. Çünkü hemen hemen her şeyi toptan fiyatına satın alabilirsiniz.

Bir sonraki durağımız, yerel halkın uzun yıllardır ot ve baharat alışverişi yaptığı Mısır Çarşısı olarak da bilinen BAharatçılar Çarşısı olacak. Mısır Çarşısı'nda baharat, lokum ve diğer tatlılar, mücevherat, hediyelik eşya, kurutulmuş meyve ve kuruyemiş satan toplam 85 mağaza bulunmaktadır. Mısır Çarşısı'nı kendiniz keşfetmek için çarşıda yürüyebilirsiniz. Ardından Osmanlılar tarafından yaptırılan ve İznik çinileriyle ünlü Rüstem Paşa Camisi'ni ziyaret edeceğiz.

Avrupa ve Asya Yürüyüş Turumuzda, daha sonra vapurla Kadıköy'e geçeceğiz. Orada ünlü balık pazarına gideceğiz.

Öğle yemeğinden sonra vapurla İstanbul'un Avrupa yakasına geri döneceğiz. Vapur Beşiktaş'ta duracak ve oradan Atatürk'ün 1938'de öldüğü Dolmabahçe Sarayı'nı geçerek Kabataş'a yürüyeceğiz. Kabataş'tan Pera olarak da bilinen Taksim'e kadar bir finikülere bineceğiz. Mango ve Topshop gibi birçok ünlü giyim mağazasının yanı sıra bir dizi Starbucks ve 3 binden fazla kafe, bar ve restoranın bulunduğu İstiklal Caddesi'nde dolaşacağız.

Ardından dünyanın ilk kulelerinden biri olan Galata Kulesi'ne yürüyeceğiz. Kulenin tepesinden 360 derece İstanbul manzarasını seyredebileceksiniz. Karaköy'e yürürken ve yerel halkın balık tutmasını görebileceğiniz Galata Köprüsü'nü geçeceğiz. Son olarak özel turumuzu Eminönü'nde bitireceğiz. Oradan tramvay veya yürüyerek otelinize kolayca geçebilirsiniz.

Avrupa ve Asya Yürüyüş Turuna dahil olan hizmetler:

Özel profesyonel İngilizce konuşan tur rehberi.

Tüm alanlara giriş ücretleri.

Toplu taşıma.

Otelden alma.

Otele dönüş.

Eski Şehir Yürüyüş Turu

Eski Şehir Yürüyüş Turumuzda, rehberinizle saat 09.00 veya 13.00'de otelinizde buluşacaksınız. Ardından, Roma ve Bizans döneminde araba yarışları ile ünlü, spor aktiviteleri ve törenlerin merkezi olan Hipodrom'da rehberli özel turumuz başlayacak.

Hipodromdan sonra Sultanahmet Camisi'ni ziyaret edeceğiz. İç tasarımdaki duvarları kaplayan mavi çinilerden dolayı Mavi Cami olarak bilinen Sultanahmet Camisi, I. Ahmed döneminde 1609-1616 yılları arasında inşa edilmiştir. Mavi İznik çinileri ile tanınır ve 6 minareli tek Osmanlı camisidir.

Sultanahmet Camisi'nden sonra Divan Yolu Caddesi üzerinden Kapalıçarşı'ya yürüyeceğiz, yol üzerinde Milyon taşı, Sultan Mahmud Türbesi, eski Osmanlı mezarlığı ve Çemberlitaş'ı görme şansına sahip olacaksınız. Özel turumuz 12.30 veya 16.30 gibi Kapalıçarşı ziyareti ile sona ermektedir.

Eski Şehir Yürüyüş Turu'na dahil olan hizmetler:

Özel profesyonel İngilizce konuşan tur rehberi.

Otelden alma.

Otele bırakma.